Październikowe aktualności

Święta na miesiąc przed Gwiazdką
Wielkie, międzynarodowe święto młodego wina, promujące region Beaujolais zbliża się nieuchronnie wraz z jesienno-zimową pogodą. Trzeci czwartek listopada to dzień w którym w Polsce powiewa wiele francuskich flag. Często takich małych - wetkniętych w kaczkę w śliwkowym demi-glace czy wołowy stek z rasy limousin. Deliwina promuje Beaujolais, które wystają znacznie ponad przeciętność - wina Jean Paul Bruna są ambitne, wielowarstwowe i złożone. Poza tym są oczywiście również doskonałymi Beaulojais. Region rozpycha się łokciami pomiędzy Burgundią i Doliną Rodanu szukając tożsamości. Jean Paul Brun nadaje regionowi styl, który pasuje do filozofii Deliwina - oryginalny, niepowtarzalny i szczery.


Wizyta Barbary Koller - Schloss Gobelsburg Poland trip
W dniach 14-16 września Polskę odwiedziła Barbara Koller, Export Manager i bliska współpracowniczka Michaela Moosbruggera, zarządzającego Schloss Gobelsburg. Wielowiekową winnicą z regionu Kamptal, której Deliwina jest wyłącznym importerem. Po wielu zmianach, które w ciągu ostatnich lat wprowadził Michael wina Schloss Gobelsburg bardzo silnie nawiązują do tradycji całego naddunajskiego regionu i oddają bardzo bezpośrednio złożoność warunków geologicznych i klimatycznych. Mieliśmy okazję wraz z Klientami Deliwina próbować win, które skrzą się od krystalicznych, mineralnych, cytrusowych nut rieslinga, czy bardziej pikantnych gruner veltlinerów. Dużym wydarzeniem było również próbowanie austrackiego Pinot Noir, którego produkcja nawiązuje do historii posiadłości będącej klasztorem burgundzkich Cystersów.


Wycieczka do Szampanii, dużo słońca i bąbelków
Słońcem i ciepłem przywitała nas i naszych Klientów Szampania, którą odwiedziliśmy 26-28 września. Dzięki wizycie w czasie zbiorów wiele winiarni było w czasie produkcji wina, zapach winogron wyciskanych w prasach dookoła wręcz oszałamiał, poza tym nadarzyła się doskonała okazja do podejrzenia wielu procesów bezpośrednio w ich trakcie. 
Wiele decyzji - wyboru parceli, blendowania, rodzaju pressingu - odbywało się wręcz przy nas. Poza kilkoma ciekawymi degustacjami w winiarniach Marc Hebrart i Pol Roger, odwiedziliśmy przedsiębiorstwo Coquillette, które zajmuje się pressingiem winogron w tradycyjnych prasach typu “basket-press”. 


Październikowe nowości - dla nas sezon trwa cały rok
W nadchodzącym tygodniu w ofercie Deliwina pojawią się nowi producenci. Nie wybieramy winnic, z którymi współpracujemy przypadkowo, dlatego selekcja jest dokonywana starannie i cierpliwie. Wina włoskie, które się pojawią, będą reprezentowane między innymi przez Castello di Ama, numer 6 na Wine Spectator TOP 100, (tuż obok Chateau Leoville Las Cases, czy Clos du Papes), czy Azienda Agricola Talenti ze swoim Rosso di Montalcino. Obok nich - kilku innych, również z Hiszpanii i Francji, których wina i informacje o nich możecie znaleźć na naszej stronie internetowej.


Portugalia w Warszawie
Podczas degustacji Wines od Portugal już 20 października, będzie można spróbować Pombal de Vesuvio, producenta z regionu Douro, którego jesteśmy przedstawicielem. Jedna z najstarszych winnic w regionie, jeden z filarów na której opiera się historia wina jakościowego w Douro już niedługo w Warszawie.


City Park
Jeżeli chcecie odwiedzić nowe, intrygujące miejsce z dobrą kartą win - zarezerwujcie już dziś 28 października na tą okazję. Nowy wine shop w jednej  z najgorętszych lokalizacji w Poznaniu - Hotelu City Park otwiera swoje drzwi i w ten wieczór zapraszamy wszystkich fanów wina i dobrej kuchni na tasting i kolację. Wkrótce ujawnimy więcej szczegółów.

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej Polityce Cookies    Zamknij