08 maj 2017

Majowe aktualności

Sezon winiarskich targów: Prowein i Vinitaly już za nami. Kwietniowe rozmowy z włoskimi Producentami podczas targów w Weronie zaowocowały pojawieniem się nowych win - już wkrótce w naszej ofercie. Wśród nich niewątpliwą perłą jest Elio Altare - piemoncki rewolucjonista, który zmienił oblicze apelacji Barolo. W latach kiedy demolował beczki swojego ojca piłą mechaniczną - jego metody były uważane za szczyt modernizmu i zaprzeczenie tradycji. Natomiast efekty jakie osiągnął wprowadziły krytyków w zachwyt i dziś wielu idzie tą drogą. Oprócz Piemontu następnym “górskim” regionem, w którym nasza oferta się poszerza jest Górna Adyga, w której siedzibę ma Cantina Tramin. Producent, który jest układem odniesienia w dziedzinie jakości dla wielu trydenckich winnic. Wina krystaliczne, mineralne, odświeżające. Lokalne odmiany, które stały się międzynarodowe oraz międzynarodowe, które przyjęły się lokalnie. W maju już u nas.

Kilka dni temu odwiedziła nas Linda Pinci z winiarni Castello di Ama - toskańskiego domu, z którego pochodzi m.in. słynne San Lorenzo Gran Selezione Chianti, które - oprócz równie słynnej L'Apparity - było degustowane przez nas i naszych Klientów. 

W basenie Morza Śródziemnomorskiego znajduję się - oprócz włoskich regionów - francuska Korsyka, której wina - wyjątkowe i oryginalne - są niemal nieobecne na naszym rynku. Postaramy się to zmienić przy pomocy Domaine Vico - korsykańskiej winnicy, która zagości na stałe na kartach naszego cennika. Ta obecność jest dla nas bardzo ważna, wina z Korsyki są przykładem jak ewolucja lokalnych odmian na odizolowanej wyspie daje spektakularne wyniki. Perłą w koronie są wina z pojedynczej, organicznej parceli Clos Venturi, które również się pojawią u nas - jeszcze w maju. Równolegle z otwarciem tego rozdziału pojawi się przedstawiciel winnicy, dla którego Polska jest równie odległym rynkiem jak dla nas Korsyka. Rozpiera nas radość, że ta odległość znacznie zmaleje.

W sklepie przywołujemy wiosnę - 20% rabatu na kwiatowe, lekkie i zwiewne wina z Nowej Zelandii, która już od dekad dzierży tytuł najlepszego regionu na uprawę Sauvignon Blanc i Pinot Noir (poza Francją ;-)

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej Polityce Cookies    Zamknij