01 cze 2018

Czerwcowe aktualności
Cahors to jedno z miejsc na mapie Francji, które obfituje w starożytne ruiny i jest również miejscem, w którym rodziła się kultura produkcji wina. Razem z regionem Gaillac zapewniało dostawy wina do kosmopolitycznego Bordeaux i budowało jego sławę.
Dziś na peryferiach winiarskiego świata Cahors buduje swoją tożsamość winami tyleż indywidualnymi co mało popularnymi, choć to właśnie w takich winach jest ulokowana ciekawość najlepszych restauracji i Klientów szukających odtrutki na medialny błysk banalnych i zuniformizowanych produktów.
Malbec - ponieważ to on sie tu ulokował, jest odmianą o tyluż twarzach co Świętowit. Daje wina jednocześnie szorstkie i owocowe i te dwie cechy właśnie w Cahors zyskują równowagę bliską ideałowi. Chateau Combel-la-Serre jest producentem biodynamicznym i jakość owocu jest wyjątkowa, co czuć z pierszym łykiem wina. Trzy etykiety dostępne są w DELiWINA.
Po przeciwnej stronie Mocy - lekkość i świeżość reńskiego Rieslinga, winnica Steinmuhle z Rheinhessen. Młody, energiczny winemaker prowadzący posiadłość będącą od 11 pokoleń w jego rodzinie. Wina czyste jak lód i równie chłodzące dzięki ożywczej kwasowości i owocowym aromatom. My miesiąc Rieslinga kontynuujemy rabatami na wina białe - gdy nastają takie temperatury należy się odpowiednio chłodzić. Nie ma lepszego chłodziwa niż białe wino. 
Jest jednak wino zbliżone owocowym aromatem do czerwonego, ale produkowane jak białe - wino różowe. Na jego urokliwą stylistykę w Polsce zwracamy za mało uwagi, pijmy go więcej i cieszmy się latem. Na róż przygotowaliśmy również Moc rabatów.

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej Polityce Cookies    Zamknij